piatok 21. marca 2014

Srandovné služby na Slovensku pokračujú

Už sme si nejako zvykli, či skôr naučili prijímať správy (ale ja si na to nikdy nezvyknem), že na Slovensku sú pokrivkávajúce služby a neochotný či nevzdelaný personál (česť výnimkám) a niektorí podnikatelia zaradení do kategórie vyvolených pod pláštikom prezentácie tejto krajiny pýtajú nehorázne dotácie, aby nakoniec aj takto bielili štátnu pokladňu, a pritom nepomáhali cestovnému ruchu, ale sami sebe, na neznalosť základných návykov, rozsahu a kvality služieb takýchto zariadení, kde zvíťazila komercia pred účelom, kde včerajší neznalec problematiky dnes podniká v v cestovnom ruchu, na rozšafné štátne podpory, jasné, že pre vyvolených, kde sa vynakladajú neuveriteľné sumy na vydanie akýchsi propagačných CD, vraj na propagáciu Slovenska, čo nikde nevidieť (a dosť chodím a nikde nič), že sa tu spochybňujú pradávne vlastnícke práva ku chatám a zariadeniam turistických spolkov vo Vysokých Tatrách, ešte z čias Rakúsko – Uhorska, keď tu istý populista, vodca, so svojou suitou sprivatizovali úplne náhodou lukratívne pozemky a úplne náhodou v čase, keď sa tu čosi tára o olympiáde na Slovensku sa tu robia znova kroky vedúce k devastácií krajiny pod Tatrami, aby sa následne skonštatovalo „stalo sa tak už čo“ a sú snahy rozobrať si chaty, ktoré fungujú pre verejnosť, v správe štátneho orgánu patriacemu terajšej vládnej moci, tak to vnímam každú chvíľu a vždy, ale to, že sa táto krajina dokáže stále viac a viac zhovädiť, nevraviac o politických dianiach, tak to mi už rozum zastáva.

Kto trocha pozná Slovensko zistí, že proklamovaná prívetivosť, ochota, patrí čím ďalej viac do skanzenu, vynímajúc prostých obyvateľov najmä v náročnejších odľahlejších končinách. Služby sa zhoršujú, už len napr. zavretými obchodmi v nedeľu, takže hladný návštevník si o tom urobí svoj názor a najbližšie túto krajinu obíde veľkým oblúkom, takže vznikne potreba štátu podporiť cestovný ruch, zasadne tisíc úradníkov, nájde sa riešenie, vyhľadá správna firma a vyhlási sa pre ňu súťaž, víťazná firma to vyrieši tým, že zinkasuje balík peňazí, časť z toho odvedie usporiadateľom takejto srandy. Bilanciu na poli cestovného ruchu to nijako nezlepší, peniažky sa dostali na správne miesto, upevnila sa vládna moc a personál zariadení cestovného ruchu bude naďalej akoby na nútených prácach, tržby štátu sa nezvýšia, naopak zvýšia výdavky vynaložené na úradnícky chápaný rozvoj cestovného ruchu, takže štát si bilanciu príjmov a výdavkov musí vylepšiť zvýšením príjmov, čo predstavujú dane, poplatky, kolky inkasované od ľudí. Ten istý neprívetivý (česť výnimkám) personál potom nadáva na nízky plat, vysoké dane, zlú dopravu, drahé zdravotníctvo... drahý štát.

Pozri:
http://www.lidovky.cz/baldynsky-do-tater-uz-nikdy-kecup-iba-k-ranajkam-a-skibus-nepremava-108-/nazory.aspx?c=A140319_143553_ln_nazory_rak 

1 komentár: